Kuldehetesse investeerimine

Kuldehted on luksuse sümbol ning enamasti seostatakse nende soetamist suure väljaminekuga. Kuldehted pole aga pelgalt silmailu, neil on ka reaalne väärtus, mis on palju suurem muudest metallidest valmistatud ehete omast. Kuigi enamasti kasutatakse investeerimiseks nö puhtast kullast valmistatud kullatooteid, kange, münte või plaate, siis investeerida võib ka kuldehetesse.

Milline väärismetall on kuld?

Kuld on juba aastatuhandeid tagasi olnud majanduslikku jõukuse sümbol ning see on nii ka praegu. Riigid hoiavad kullas osa oma varast, samuti investorid või ettevõtted. Väärismetall säilitab umbes sama väärtuse igas turuolukorras ja nii on see olnud juba aastatuhandeid. Võrreldes pabervaluutaga ei ole kulla väärtus viimase saja aasta jooksul muutunud.

Vähem oluline ei ole inimeste emotsionaalne side kullaga. Üks osa kulla väärtusest peitub kahtlemata selles, et oleme kõik inimestena kokku leppinud, et kuld on hinnaline. Olenemata sellest, on see sama väärtus püsinud aastatuhandeid muutumatuna ning siiamaani peetakse kullast ehteid jõukuse ja staatuse sümboliks. Samuti on kullast ehted märgatavalt kallimad kui näiteks hõbedast ehted.

Kuld on hinnatud kingitus. Kuigi armastatud inimese kingi puhul pole tihti vahet, kui palju see maksis, siis kulla kinkimine jätab kindlasti püsiva mälestuse. Kullas on midagi, mis seostub meile eksklusiivsusega. Tõenäoliselt tuleb see ajaloost, kus kulda kandsid maailma kõige tugevamad valitsejad, kes samuti andsid sellega märku oma sotsiaalsest ja poliitilisest võimust. On peaaegu võimatu leida kuulsuseid, kes ei kannaks mingil moel kuldehteid, olgu see siis kett, kell või kuldhambad. Ka sel põhjusel võib olla kulla ihaldamise taga soov saada osa sellest kuulsuse hiilgusest, mis enamikule inimestele jääb kättesaamatuks.

Kulla kandmine

Kui pole kahtlust, et inimestele meeldib kulda kanda, siis on kullast ehetel ka teine väärtus peale visuaalse ilu. Nimelt võib kasutada kullast ehteid investeerimiseks. Kulla hinna suur kõikumine ning seeläbi kulla ostmisega rikkaks saamine pole kuigi tõenäoline. Küll aga võib kuld olla heaks raha säilitamise vahendiks kõikuvas majandusolukorras. Kuld on läbi aastate oma väärtuse säilitanud ka siis kui aktsiaturud langevad ja pabervaluuta kaotab oma väärtuse.

Kuldehted ja raha

Kuldehteid saab alati raha vastu vahetada ja seda igal pool maailmas. Paljud inimesed Hiinas ja Indias omavad suuri kuldehete kogusid just sel eesmärgil. Kullakogu annab sulle kindluse hädaolukordades. Kuna ehted on enamasti inimestele armsad, siis ei kiputa neid igal tühisel põhjusel maha müüma. Seetõttu sobib kuld just hädaabi fondiks ja vaikimisi kindluseks, et tõeliselt mustadel päevadel on sul veel midagi varuks.

Kui hakkad kuldehetesse investeerima, siis tee endale selgeks, kuidas leida kõige kvaliteetsemat kulda. Esiteks tee kindlaks, et saad oma kuldehted usaldusväärsest allikast. Kulla müügi puhul võib kohata palju pettureid ning nende suhtes tasub ettevaatlik olla. Kuigi ka eramüüjatelt võid saada tõelise kuldehte, on alati kindlam valik eelistada juveeliäri.

Esimene ja lihtsaim märk kulla puhtusest on sellel olev proov. Ehetes enim levinud kulla sulam on 12-karaadine ning prooviga 585. Proov näitab, et kuldehtes on 58,5 % puhast kulda. Kullasulamitesse lisatakse veel vaske, hõbedat, palladiumit, tsinki ja niklit. Samuti kasutatakse ehete jaoks 750 kullaprooviga ja 375 prooviga sulameid.

Laenud ja kuld

Esimesena toome välja traditsionaalsed laenud, mida pakutakse ning seejärel võrdleme neid erinevate kulla tagatisel pakutavate laenudega.

Üldiselt pakutakse Eestis laenu peaaegu igaks elujuhtumiks. Laenufirmad ja pangad pakuvad laia valikut laenutooteid, mis on enamasti sorteeritud ning nimetatud oma sihtotstarbe poolest. Kui teid huvitavad üldiselt laenud, võite lugeda laenudest näiteks Laenukompass.ee veebilehelt. Sealt leiate pikemaid kokkuvõtteid, mis selgitavad lahti, milliseid laene pakutakse ning samuti saate neid seal võrrelda.

Populaarseimad laenutooted on kiirlaenud, väikelaenud, autolaenud, kodulaenud ja ärilaenud. Neist relevantseimad, mida saab võrrelda kulla tagatisel pakutavate laenudega on ehk kiirlaenud ning väikelaenud, mis on oma olemuselt pigem madala summaga tagatiseta laenud.

Selleks, et võrrelda erinevaid väikelaene, vaadake lähemalt väikelaenude kodulehelt, kus on välja toodud populaarseimad laenupakkujad, võrreldud nende laenutooteid ning palju muud kasulikku väikelaene puudutavat informatsiooni. Võrrelge väikelaene SIIT.

Lisaks väikelaenudele on laenudele kulla tagatisel kõige sarnasem tagatiseta laen kiirlaen. Kiirlaen on spetsiifiline laen, mis on mõeldud kiirelt kättesaamiseks ning kiirelt tagasimaksmiseks. Reeglina on kiirlaen oma kulukuselt kallim kui enamus teisi laenutooteid, olenemata laenupakkujast. Kiirlaen ongi mõeldud sellisteks juhtudeks, kui teil on vaja väiksemat summat lühikese aja jooksul.

Kui te soovite võrrelda pandimajast pakutavat laenu kiirlaenudega, saate seda teha kodulehel Parimkiirlaen.ee, kus on toodud välja erinevad kiirlaenude pakkumised niisamuti leiate sealt ka kokkuvõtteid laenupakkujate kohta.

Laen kulla tagatisel

Kuna kullal on alati oma väärtus, mida saab vaadata internetist alati lihtsa vaevaga ning kuna kulda ostetakse ja müüakse igal pool üle maailma, pakutakse ka erinevaid laene kulla tagatisel. Nagu eelpool välja tõime, on igasugu erinevaid tagatiseta laene, kuid millistel tingimustel pakutakse laenu kuldehete tagatisel?

Levinud praktika on, et pandimajad pakuvad laenu kulla tagatisel selliselt, et viies neile oma kuldehted panti, saate selle vastu laenu, enamasti kuni 70% kuldehete või esemete väärtuses. See tähendab, et pandimajad pakuvad teile laenu selliselt, et kui te laenu tagasi ei maksa, saavad nad kuldesemed kasumiga realiseerida.

Kindlasti tasub ennem laenu võtmist, mistahes laenuga on tegu, kaaluda, esiteks, kas laenu on üldse vaja ning teiseks, kuidas saada laen parimatel tingimustel. Seepärast tasubki võrrelda erinevaid pakkumisi ning võimalusel küsida ka näiteks sõpradelt/tuttavatelt.