Hõbeda kokkuost

Hõbeda kokkuost

Veebipõhised hõbedaostjad muudavad teie 925 naelsterlingist hõbedast ehete, hõbedajääkide, lauahõbeda, söögiriistade või müntide jaoks kiire hinnapakkumise hankimise lihtsaks.

Nii nagu võite müüa kulda või plaatinat, saate ka hõbedat müüa mitmel viisil. Kõige tavalisem neist on hõbeda toomine kohalikku pandimajja, hõbedabörsi, kaubapoodi, kohalikku juveliiri või veebisaidi kaudu.

Hõbeda märgistus

Kontrollige hõbeda märgistust, et mõista selle kvaliteeti.
Enne hõbeda kellelegi müümist on aga oluline mõista metalli praegust hinda, et teid ei petetaks. Tavaliselt ei saa te kunagi täpset hetkehinda (lõppude lõpuks peab ostja saama selle edasimüümisega raha teenida), kuid võite osta ringi, et leida ostja, kes on nõus teile teie metalli eest võimalikult palju andma. 

Hõbedased märgid, mida nimetatakse templiteks või tunnusmärkideks, on väikesed jäljed, mille on jätnud hõbeesemetele eseme loonud hõbesepp. Tavaliselt on need seadusega ette nähtud kaubanduslikult müüdavate hõbekaupade puhul. Need märgid näitavad, kui palju hõbedat metallis on (näiteks hõbeda puhul 925 ja mündihõbeda puhul 900). Mõnikord võivad märgised näidata ka päritolupiirkonda või -riiki.

Lühidalt, siin on see, mida peate hõbemärgiste kohta teadma:

Brittania hõbe (tembel 950): Brittania hõbe on sulam, mis on valmistatud 95% hõbedast, mis on tegelikult rohkem kui hõbedale nõutav, ja see kvalifitseerub naelaks, isegi kui Brittania hõbe on veidi pehmem kui 925 märgistusega naelad.

Sterling hõbe (tähisega 925): Sterling on hõbeda standard ja selle tugevuse tagamiseks peab metall olema vähemalt 92,5% hõbedast segatud vasega (või mõne muu metalliga). Nendel tükkidel on märgid 925 või naelsterling.

Müntide hõbe (tähisega 900): kuna see on ainult 90% hõbedast, ei saa seda mündihõbeda sulamit nimetada naelaks. Sellest sulamist valmistatud esemed võivad sisaldada märke Coin ja Standard.

Euroopa hõbe (tähisega 800): A.K.A. „Mandrihõbe” on seda tüüpi hõbedasulam, millel võivad olla märgid, sealhulgas 800, 825, 830 või 850, mis näitavad 80, 82,5, 83 ja 85% hõbedasisaldust.

Hõbeplaat: mõnikord lisatakse tootja märgile hõbeplaadi märgistus, mis näitab, et toode valmistati aluse galvaniseerimisel õhukese hõbekattega. Mõnikord on esemed märgistatud “neljakordne plaat”, mis näitab, et esemele kanti mitteväärismetallile neli kihti hõbedat.

Lisateavet hõbemärgiste kohta. Pange tähele, et hõbeda ostjad ostavad tavaliselt ainult 925 hõbedat, mitte kaetud hõbedat. Lisateavet selle kohta allpool.

Otsige hea mainega ostjat.

Kas olete valmis oma hõbedat müüma? Kui palju võiks hõbeda müügi eest saada?

Hõbeda hind 


Kui palju te hõbeda müügi eest saate, sõltub teie hõbeda kvaliteedist (naelsterling või kaetud), sellest, kas teie ese nõuab kõrgemat hinda või müüakse sulaväärtuse eest, hõbeda hinnast müügipäeval ja pakkumisest. 

Hõbedased sööginõud


Hõbedast sööginõu saate müüa, viies need pandimajja, hõbedabörsi või kasutades veebiostjat. Kõik need ostjad maksavad teile vahetatava hõbeda puhtuse ja kaalu alusel; mida puhtamad ja raskemad teie esemed, seda rohkem saate.

Hõbedased sööginõud on tavaliselt 90% hõbedast, kuigi see protsent võib oluliselt erineda. Hõbetatud sööginõud sisaldavad palju vähem hõbedat, millel on väga madal edasimüügiväärtus.

Antiikesemed

Jällegi väärib märkimist, et antiikesemed või kogutavad esemed võivad oma viimistluse või ajaloo tõttu omada rohkem väärtust. Hindaja või antiigipood võib teile selle väärtuse kohta juhiseid pakkuda ja võib isegi teie käest esemeid osta.

Hõbemündid


Hõbemünte saab müüa ka pandimajadele, hõbedabörsidele ja online-hõbeda ostjatele, millest igaüks annab teile müntide eest sularaha (mündi kaalu alusel) ja seejärel sulatab need üles.

925 hõbe


Sterling hõbe koosneb 92,5% hõbedast, ülejäänud 7,5% pärineb muust metallist või metallidest. Seda silmas pidades oleksid peaaegu kõik puhast hõbedat ostvad kohad huvitatud ka hõbeda ostmisest. See hõlmab pandimajasid, metallibörse ja online-hõbeda ostjaid.

Hõbedast ehted


Kui teie hõbeehted on masstoodang või neil pole lihtsalt väärtust väljaspool neis sisalduvat hõbedat, siis soovite leida hõbeda ostja. Kuigi võite minna pandimajja või metallibörsi, pakuvad hõbeda ostjad Internetis parimaid hindu. 

Kellele te oma hõbeehteid müüte, sõltub mitmest tegurist. Kui ehted on kuulsa disaineri loodud, antiikesemed või tõeliselt ainulaadsed, siis võib see olla väärtuslik kollektsionäärina. Sellistel juhtudel võib juveelipood või antiigimüüja aidata teil mõista oma eseme väärtust ja olla isegi nõus selle teie käest otse ostma.

Antiikhõbe


Antiikhõbedat saab hinnata selle hõbedajääkide sisalduse järgi, kuigi see võib olla rohkem väärt, olenevalt selle viimistlemisest, valmistajast, ajaloost ja haruldusest. Võite viia antiikhõbedaesemed antiigimüüjale või poodi, et teha kindlaks, kui palju need väärt võivad olla.