Hõbeda müük

Hõbeda müük

Kust saab hõbedat osta?

Hõbeda müük toimub paljudes kohtades:

• Veebimüüjad 
• Oksjonisaidid
• Müntide või väärismetallikangidega poed teie lähedal

Parim strateegia on osta oma hõbe usaldusväärselt edasimüüjalt. Usaldusväärne edasimüüja annab head nõu, aitab vältida lõkse ja mis kõige tähtsam, müüb kvaliteetseid tooteid.

Kuidas teada saada, kas on tegemist maineka väärismetallikangide müüjaga? Otsige neid asju…

Tugevad sõltumatud ülevaated. Eelistage arvustussaite, mis vastavad Google’i eeskirjadele, mis ei ole tasulised. Kasutage näiteks lihtsalt Google’i arvustusi.

Hariduslik edasimüüja või veebisait. Suurim näpunäide on see, kui ta reklaamib ainult kõige kallimaid tooteid – näiteks kui nad püüavad teid eemale juhtida hõbekangidest ja haruldastest müntidest, mille juurdehindlus on suurem. Usaldage siin oma sisetunnet…  

Suuremad edasimüüjad. Otsige hõbeda müüjaid, kellel on suured mahud, sest neil on suurem paindlikkus. Väikesel edasimüüjal võib seevastu olla piiratud tootevalik või ta ei suuda täita suurt ostu- või müügitellimust.

Mitu makseviisi. Enamik hõbeda müüjaid aktsepteerib kaardiga tasumist või rahaülekande tegemist(või sularaha, kui ostate kohalikust poest). Pangaülekanded ja krediitkaardid on lisatasud, kuigi mugavust on raske ületada. Mõned edasimüüjad pakuvad nüüd PayPali ja muid digitaalseid vahendeid. Olenemata maksest pidage meeles, et veebimüüjad ootavad enne teie tellimuse saatmist, et teie makse nendeni jõuaks.

Veebipood. Kui olete kindlaks teinud mõned mainekad hõbeda müüjad, kaaluge veebipõhise tellimise eeliseid võrreldes tavakauplusega: see on kiire ja lihtne, seda saab teha igal kellaajal ja võimaldab teil oma turuhinna täpselt fikseerida. Ja uskuge või mitte, paljud veebimüüjad on isegi pärast saatmise eest tasumist odavamad kui teie kohalik pood, kuna nende üldkulud on üldiselt palju väiksemad.

Kui olete uus, proovige võrrelda kolme edasimüüjat. Võrrelge kindlasti hõbeda müügi kogukulu – vahendustasu, krediitkaardi- või pangaülekande tasud ning saatmis- ja kindlustustasud. Ja pidage meeles, et hind ei ole hõbeda ostmisel ainus tegur: tellimise lihtsus, kohaletoimetamise kiirus, klienditeenindus ja tagasiostmiseeskirjad on kõik olulised, mida ostukohas arvesse võtta.

Üks tõhus viis esmakordsetele kasutajatele on osta kahelt erinevalt edasimüüjalt, et saaksite võrrelda teenust, kohaletoimetamist ja kulusid. Samuti pakub see teile tulevaste ostude jaoks kahte kontrollitud allikat

Kuidas hõbedat osta?

Mündid või väärismetallikang

Traditsiooniline hõbeda omamise viis on väärismetalli füüsiline omamine, sageli väärismetallist müntide kujul. Füüsilise omamise korral saab hõbedat ka otse mitmel viisil kasutada.

Füüsilise hõbeda müük toimub tavaliselt ka veebis, kuigi kohalikud edasimüüjad või pandimajad võivad pakkuda ka füüsilist hõbedat. Kui soovite osta suuremaid koguseid või soovite omada füüsilist hõbedat mitte müntide kujul, peate võib-olla pöörduma spetsialiseeritud edasimüüja poole.

Lisaks füüsiliste hõbemüntide omamisele võib teatud müntide omamine anda lisaväärtust. Näiteks teatud aastad, nimiväärtused või haruldus kaubeldakse lisatasu eest. Investoritel, kes loodavad hõbedat lihtsalt investeeringuna omada, oleks mõistlik vältida kollektsioneeritavate müntide ostmist.

ETF-id

Üks levinumaid viise hõbedasse investeerimiseks on tänapäeval börsil kaubeldava fondi (ETF) aktsiate ostmine. ETF-id omavad sageli füüsilist hõbedat ja investorid kauplevad lihtsalt hõbedat omava fondi osakutega.

ETF-id on väga ligipääsetav ja likviidne viis käegakatsutava kauba müümiseks. Hõbeda müük saab sageli turuhinnaga koheselt toimuda. Kaks suurimat füüsilist hõbedat omavat ETF-i on iShares Silver Trust (SLV) ja Aberdeen Standard Physical Silver Shares ETF (SIVR).

Futuurlepingud

Hõbeda müük futuurilepingutega on tuletisinstrumentide vorm, mis võib või ei pruugi tegelikult kaasa tuua hõbeda omandiõiguse. Selle asemel on futuurleping (sõltumata aluskaubast) õigus osta või müüa kaup tulevikuhinnaga. Kauba omamise asemel on teil õigus sellega kaubelda.

Hõbeda futuurilepingud sobivad ideaalselt investoritele, kes soovivad panustada hõbeda hinna tõusule või langusele, ilma et tekiks raskusi hõbeda omamisega. Kuigi futuurilepingud võivad lõppeda tellimuse füüsilise valdusse võtmisega, siis enamik investoreid lihtsalt spekuleerib ja loobub materiaalsest hüvest.

Investorid kasutavad tulevikulepingutega kaubeldes sageli finantsvõimendust, mis tähendab, et suure hulga futuurilepingutega kauplemiseks on vaja väikest algkapitali. Kuigi see võib kaasa tuua suuremaid kahjusid, annab see ka suurema investeerimispotentsiaali ja investoritele võimaluse teenida rohkem raha, mida nad muidu oleks saanud ainult oma kapitali kasutades.

Hõbeda kaevandamise aktsiad

Hõbedatööstusesse investeerimise kaudne viis on investeerida hõbedakaevandusettevõtetesse. Seda tüüpi hõbeda müük ei esinda hõbedat. Siiski esindab see omandiõigust ettevõttes, mis üritab väärismetalli kaevandada ja võib kaevandamisest kasu saada.

Hõbeda hind

Väärismetalliinvesteeringud on alati olnud investorite lemmikud ja hõbeda hinnatrendid on alati olnud kõikuvad. Hõbeda hinda mõjutavad tegurid on sarnased kulla hinda mõjutavate teguritega, nagu USA dollari kurss, inflatsioon, keskpanga intressimäärade otsused, toornafta hinnasuundumused ja aktsiaturu tootlus.

USA dollari vahetuskurss

Hõbeda hind on tihedalt seotud nõudluse ja pakkumise suhtega ning USA dollari hinnakujundusega. Keskpikas ja pikaajalises perspektiivis on USA dollari kõikumisel hõbedale suhteliselt suur mõju. Hõbeda hind ja USA dollari vahetuskursid hoiavad tavaliselt negatiivset korrelatsiooni. Seetõttu on USA dollari vahetuskurss üks olulisi tegureid, mis mõjutab hõbeda hinnasuundumusi.

USA põllumajandusega mitteseotud tööhõive andmete mõju hõbeda hinnasuundumustele

Kui põllumajandusega mitteseotud töökohtade arv tõuseb, langeb hõbeda hind; vastupidi, kui põllumajandusega mitteseotud töökohtade arv väheneb, tõuseb hõbeda hind.

Riigi rahapoliitika

Iga riigi rahapoliitika mõju on tihedalt seotud hõbeda hinna tõusu ja langusega. Kui riik võtab kasutusele lõdva rahapoliitika, kipub see suurendama riigi rahapakkumist. Kui intressimäärad langevad, suureneb riigi rahapakkumine, mis tõstab hõbeda hinda. Investorid peaksid keskenduma turuuudistele riikides, kus kasutatakse uusima teabe ja teadaannete saamiseks palju hõbedat.
Rahvusvahelised poliitilised segadused ja sõjad mõjutavad alati hõbeda hinna suundumusi, samuti avaldavad hõbeda hindadele mõju suured poliitilised sündmused või sõjad maailmas. Sõdade ajal suunab valitsus märkimisväärseid ressursse sõja võitmiseks, ignoreerides samal ajal arengukulutusi, mõjutades negatiivselt sisemajandust. Sellistel juhtudel otsustaks suur hulk investoreid varade säilitamiseks koguda hõbedat, mis kipub suurendama nõudlust hõbeda järele ja stimuleerima hõbeda hinna tõusu.

Hõbeda pakkumine-nõudlus

Kui hõbeda toodang oluliselt suureneb, mõjutab see hõbeda hinda ja hakkab langema. Ja vastupidi, kui toodetud hõbeda kogused vähenevad, tõuseb hõbeda hind, kui pakkumine jääb nõudlusest alla.