kuldsõrmused

Kuldsõrmused

Kullast sõrmuseid on kantud juba aastasadu ning neid kannavad nii mehed kui naised. Eriti populaarsed on kuldsõrmused abielusõrmustena, kuna kuld sümboliseerib väärtust, hinnalisust ning selle ilus sära annab kuldsõrmusele teatud väärtuse. Lisaks kantakse abielusõrmuseid üldiselt, kuna ring sümboliseerib igavikku ning ringteed. Ehk pikka kooselu ja armastust.

Vaata laia valikut kuldsõrmuseid, nii käsitööna tehtuid, kui ka tuntud brändide valikut e-poest või lugege detailsemat ülevaadet postitusest: kuldsõrmused.

Milliseid kuldsõrmuseid tehakse?

Kuldsõrmuseid tehakse väga erinevas stiilis ning samuti erinevatest sulamitest. Levinud on kuldsõrmused, mis on valmistatud valgest kullast või punasest kullast, samuti kollasest kullast. Kulla sellised nimetused tulenevad erinevate kulla sulamite värvustest. Kullale teatud värvide ning vajaliku vastupidavuse (puhas kuld on liiga pehme) andmiseks sulatatakse kulda teiste väärismetallidega (nagu plaatina, roodium, palladium) ning tihtipeale kantakse kuldehetele üldiselt ka kaitsekiht näiteks roodiumist. Paljudel juhtudel lisatakse kulla sulamitesse ka näiteks hõbedat.

Kuldsõrmuste hinnad

Kuldsõrmuste hind sõltub enamasti sellest, milline on kulla puhtus (ehk kulla proov) ning milliseid vääriskive on kuldsõrmuse valmistamisel kasutatud. Näiteks tavaline kuldsõrmus, ilma teemantite või muude vääriskivideta võib olla juba 50-100€ ning keskmise hinnaga paari teemantiga kuldsõrmused mõnesajast eurost kuni tuhande- paari euroni. Kuldsõrmuste hinnale võib lisada ka see, millise brändi poolt on ehted tehtud ning kas tegu on näiteks käsitööehetega mõnelt ehtekunstnikult.

Kuidas osta kuldsõrmust?

Kuldsõrmuseid saate osta nii kohapealt, minnes mõnda juveelipoodi, kui ka mugavalt e-poest. Juveeliäride eelis on, et saate kohapeal sõrmuseid proovida ning vaadata, kas see teile ka tõeliselt meeldib. Kui te olete juba ostnud mitmeid sõrmuseid ning teate oma kindlat sõrme suurust, sobib teile vabalt ka kuldsõrmuse e-poest ostmine. Eestis on e-poodidest esemete ostmisel kliendil õigus toode tagastada teatud aja jooksul, seega saate alati sõrmuse mittesobivusel saata toote tagasi poodi, et see näiteks välja vahetada, või oma raha tagasi küsida (e-poodidel on erinevad kasutaja- ning tagastustingimused ning need tasub alati ennem ostmist läbi vaadata).

Kasutatud kuldsõrmused

Lisaks uutele kuldsõrmustele, on ka palju erinevaid Lombard ärisid ning pandimaju, kust saate osta kasutatud kuldsõrmuseid (aga ka muid kuldehteid). Kuna kulla hind on viimaste aastatega tõusnud, on need kes investeerinud kuldehetesse ka võitnud, kuna sellisel juhul kasvab enamasti ka kuldehete väärtus.