kuldkõrvarõngad

Kuldkõrvarõngad

Kuldkõrvarõngad on üks populaarsemaid aksessuaare ning kõrvarõngaid üldiselt on kantud juba aastatuhandeid. Kuldkõrvarõngad, või kuldehted ning nende sära, aitab välja tuua erinevaid värve ning teeb pea iga kostüümi või inimese silmapaistvaks.

Kuld kui materjal on tuntud oma ilusa sära poolest ning üldse, ümbritseb kulda juba aegade algusest selle müstiline olemus ning mõned räägivad, et sellel on isegi ravivaid omadusi. Kuldkõrvarõngaid kandsid ka näiteks piraadid.

Kuldkõrvarõngaste soetamine võib olla samuti finantsiliselt tark otsus (see pole finantsnõu!), kuna viimastel aastatel on kulla hind märgatavalt tõusnud. Valides kuldkõrvarõngad kingiks kallimale, ei saa te väga alt minna. Enamus naisi hindavad kuldehteid ning kinkides kulda, saate avaldada armastust ning näidata kui väärtuslik teie armsam teie jaoks on.

Milliseid kuldkõrvarõngaid tehakse?

Nagu teisigi kuldehteid, valmistatakse kuldkõrvarõngaid nii valgest, kollasest kui ka punasest kullast. Erinevate värvide saamine toimub kulla sulatamisest koos teiste väärismetallidega. Kuigi, enamus inimesi teab kollast kulda, siis väga levinud on ka valge kuld. Idablokis, või nö Venemaal ning endistes Nõukogude riikides on väga levinud ka punane kuld, mida kutsutakse ka Vene kullaks.

Lisaks erinevatele kulla sulamitele, kasutatakse kuldkõrvarõngaste valmistamisel ka erinevaid vääriskive, nagu teemante, safiire, smaragde ning muid metalle või kive. Erinevad kulla sulamid toovad väga hästi välja kõrvarõngastel olevad vääriskivid.

Kuldkõrvarõngaid tehakse erinevates stiilides ning nendest saate lähemalt lugeda pikemast kokkuvõttest kuldkõrvarõngad

Kuidas valida kuldkõrvarõngaid?

Kui otsite kuldkõrvarõngaid kingituseks, peaksite lähtuma erinevatest faktoritest nagu teie eelarve ning ehk saate aimu ka, vaadates väljavalitu tavaliselt kasutatavate kõrvarõngaste stiili. Kuldkõrvarõngaste hinna määrab enamasti kulla proovi puhtus ning see, kas- ja kui palju on kasutatud erinevaid vääriskive või metalle. Samuti, kas tegu on käsitööna valmistatud kõrvarõngastega mõne kunstniku poolt, või tegu mõne maailmatuntud brändiga.