kuldehted

Kuldehted Eestis

Kuldehteid kantakse juba aastasadu ning tänaseks on kuld inimkonna üks lemmikuid väärismetalle, millest valmistatakse ehteid ning kehakaunistusi. Kullal on sära, mida teab igaüks ning selle kõrge rahaline väärtus teebki kullast maailma armastatuima ning tuntuima väärismetalli.

Kõige enam on kuld armasatud just selle väljanägemise pärast, aga isegi vanarahvas on rääkinud, et kullal on näiteks ravivad omadused, või omadus tõmmata ligi häid asju.

Lisaks keelpool mainitule on kuldehted ka populaarne viis investeerimiseks. Teada on, et kulla hinnad on aastate jooksul aina tõusmas ning suure tõenäosusega on teie kuldehted aja jooksul rohkem väärt kui ostes.

Millised on levinud kuldehted?

  • Kuldkõrvarõngad
  • Kuldsõrmused
  • Kuldripatsid
  • Kuldripatsid
  • Kuldkäevõrud
  • Muud kuldehted

Alljärgnevalt toome välja tähtsaima iga ehte tüübi kohta.

Kuldsõrmused

Kullast sõrmuseid kasutatakse nii ehetena, lisamaks oma kostüümile ja välimusele, aga ka näiteks mehe ja naise vahelise liidu sõlmimiseks ja tähistamiseks. Sõrmus ehk ring sümboliseerib igavikku ning seepärast sobivad kuldsõrmused ideaalselt abielusõrmusteks.

Mille järgi valida kuldsõrmust?

Kuldsõrmust valides tasuks lähtuda eelkõige ikkagi sellest, mis eesmärgil te kuldsõrmust osta soovite. Kui otsite kuldsõrmuseid abielusõrmusteks, teadke, et sellistel juhtudel kasutatakse sõrmuste valmistamiseks enamasti kas valgest kullast, või kulla-plaatina sulamit, millesse on erinevaid materjale lisatud.

Kullast või plaatinast abielusõrmus on vastupidav ning seeläbi ideaalne materjal abielusõrmuseks. Kuldsõrmust ostes, või valides tasub alati meeles pidada, et see ka kandjale sõrme sobiks. Eriti käsitöö- või eritellimusena valmistatud sõrmuste puhul.

Mis määrab kullast sõrmuse hinna?

Kuldsõrmuse hind kujuneb peamiselt selle puhtuse (ehk kulla proovi) järgi ning sellest, kas tegu on käsitööna valminud kunstniku ehtena, või mõne seeriamudeliga. Suuresti mõjutab kuldsõrmuse hinda ka erinevate vääriskivide kohalolek ning nende kvaliteet.

Kuldsõrmuste hinnad algavad juba 50€st ning ulatuvad kümnete tuhandete eurodeni sõrmuste kohta. Nagu öeldud, loeb kas- ning millised on sõrmuse peal olevad vääriskivid.

Kullast kihlasõrmus

Kihlutakse reeglina vaid korra- või äärmisel juhul paar elus, seepärast tasub leida kuldsõrmus millega tõeliselt rahul olete.

Valgest kullast kihlasõrmus

Kulla sulatamisel roodiumi või plaatinaga tekibki kuld, mis on valge. Sellist kulla sulamit kutsutakse valgeks kullaks ning seda just selle valge värvuse tõttu. Valge kuld sobib ideaalselt teiste väärismetallide ja vääriskividega, millega sõrmuseid kaunistatakse.

Kihlasõrmus (valgest kullast) on suurepärane valik, kuna selle värvus toob välja teemantite ning vääriskivide sädelused ning selle ilu, mida otsitakse.

Kuldkõrvarõngad

Kuldkõrvarõngad on olemas enamusel naistest ning kuldkõrvarõngad on tihtipeale soodsamad kui näiteks kuldsõrmused (eelkõige kaalu tõttu). Kuldkõrvarõngad ja kullast ehted toovad ideaalselt välja peaaegu iga kostüümi eripära ning täiendavad välimust.

Osta kuldehteid e-poest

Soovite osta kuldehteid? Vaadake kokkuvõtet: kuldehete e-poed Eestis ning leidke omale sobivaim e-pood.