kuldkõrvarõngad

Abielusõrmused

Abielusõrmused on sõrmused kogu eluks. Sõudes abieluranda, tähistatakse pulmi enamasti ekstravagantselt ning pidulikult. Pruutpaarile jäävad pulmad alatiseks meelde ning abielusõrmused on just need, mis jäävad igapäevaselt seda igavest liitu meelde tuletama. Just seepärast ei tasu abielusõrmuste tegemisel või ostmisel lähtuda hinnast, vaid just sellest, mis pruutpaarile (või teile) meeldib.

Millisest materialist abielusõrmused tehakse?

Abielusõrmuseid valmistatakse peaaegu kõiki tüüpi levinud väärismetallidest. Kõige populaarsemad neist väärismetallidest on: kuld, hõbe ning plaatina. Kindlasti on erandlikke juhuseid kui abielusõrmused valmistatakse näiteks pronksist või mõnest muust alternatiivsest metallist.

Kullast abielusõrmused

Kullast abielusõrmused on kõige populaarsemad, nagu juba mainitud. Just kuld on material mida inimesed armastavad enim, mis puutub ehetesse ning mis oleks ilusam, kui kasutada säravat metalli, mis on juba välimuselt väärtuslik, aga millele on omistatud ka teatud ravivaid võimeid - veel paremini tähistamaks igavest liitu - ehk abielu.

Kullast sõrmuseid (ka abielusõrmuseid) on kantud juba aastasadu ning kullast abielusõrmuste valimine on suhteliselt kindla peale minek. Vaadake valikut ka muid erinevaid kuldehteid: kuldsõrmused, kuldkõrvarõngad või kuldehted.

Nagu kuldehete puhul ikka, valmistatakse ka kullast abielusõrmuseid kollasest kullast, punasest kullast, aga ka valgest kullast. Kuigi, levinuim on kollane kuld, siis paljud paarid on endale valinud näiteks abielusõrmused valgest kullast. Erinevad kulla värvid saadakse sulatamise teel (loe pikemalt kuld), kus lisaks kullale, lisatakse sulamisse näiteks plaatinat, titaani või hõbedat.

Hõbedast abielusõrmused

Hõbe on samuti populaarne valik, mis puudutab abielusõrmuste alusmaterjaliks olemist, kuna see poleeritakse kauni peegli viimistluseni nii, et sellel on üks valgem ja peegeldavam metallipind. Teine põhjus, miks hõbe on ehtekunsti üks lemmikvalikutest, on see, et see maksab vähem kui muud tavaliselt abielusõrmuste tegemiseks kasutatavad väärismetallid - seda on looduses rikkalikultt ning seda on lihtne vormida. Hõbedast abielusõrmused tehakse tavaliselt koos väikese lisandina pronksiga, mis annab hõbedale struktuuri ja teeb selle tugevamaks.

Kui teid huvitab teema hõbe, saate sellest pikemalt lugeda kokkuvõttest: hõbe ning kui te soovite osta hõbedast abielusõrmust, vaadake lähemalt abielusõrmused

Kui palju maksavad abielusõrmused?

Abielusõrmuste maksumus oleneb suuresti sellest, missuguse materjaliga on tegu, kas tegu on käsitööga ning sellest, kas abielusõrmust ehivad ka mõned vääriskivid nagu teemantid või smaragdid. Üldiselt algavad näiteks kullast abielusõrmuste hinnad umbes viiekümnest eurost ning ulatuvad kuni kümnete tuhandete eurodeni ühe eksemplari kohta. Kui teid huvitavad näiteks kihlasõrmused, vaadake kindlasti ka kokkuvõtet: kihlasõrmused ning kui teid huvitavad muud väärismetallid või teil tekkis antud teemal küsimusi, võtke meiega ühendust, kasutades selleks kontaktivormi.