laen kulla tagatisel

Kuldehted Eestis

Kuldehteid kantakse juba aastasadu ning tänaseks on kuld inimkonna üks lemmikuid väärismetalle, millest valmistatakse ehteid ning kehakaunistusi. Kullal on sära, mida teab igaüks ning selle kõrge rahaline väärtus teebki kullast maailma armastatuima ning tuntuima väärismetalli.
Kõige enam on kuld armasatud just selle väljanägemise pärast, aga isegi vanarahvas on rääkinud, et kullal on näiteks ravivad omadused, või omadus tõmmata ligi häid asju.

Lisaks keelpool mainitule on kuldehted ka populaarne viis investeerimiseks. Teada on, et kulla hinnad on aastate jooksul aina tõusmas ning suure tõenäosusega on teie kuldehted aja jooksul rohkem väärt kui ostes.

Lugege kuldehetest pikemalt kodulehelt kuld-ehted.ee, kus on rohkem informatsiooni erinevatest kuldehetest.

Millised on levinud kuldehted?

Alljärgnevalt toome välja tähtsaima iga ehte tüübi kohta.

Kuldsõrmused

Kullast sõrmuseid kasutatakse nii ehetena, lisamaks oma kostüümile ja välimusele, aga ka näiteks mehe ja naise vahelise liidu sõlmimiseks ja tähistamiseks. Sõrmus  sümboliseerib igavikku ning seepärast sobivad kuldsõrmused ideaalselt abielusõrmusteks.

Mille järgi valida kuldsõrmust?

Kuldsõrmust valides tasuks lähtuda eelkõige ikkagi sellest, mis eesmärgil te kuldsõrmust osta soovite. Kui otsite kuldsõrmuseid abielusõrmusteks, teadke, et sellistel juhtudel kasutatakse sõrmuste valmistamiseks enamasti kas valgest kullast, või kulla-plaatina sulamit, millesse on erinevaid materjale lisatud.
Kullast või plaatinast abielusõrmus on vastupidav ning seeläbi ideaalne materjal abielusõrmuseks. Kuldsõrmust ostes, või valides tasub alati meeles pidada, et see ka kandjale sõrme sobiks. Eriti käsitöö- või eritellimusena valmistatud sõrmuste puhul.

Mis määrab kullast sõrmuse hinna?

Kuldsõrmuse hind kujuneb peamiselt selle puhtuse (ehk kulla proovi) järgi ning sellest, kas tegu on käsitööna valminud kunstniku ehtena, või mõne seeriamudeliga. Suuresti mõjutab kuldsõrmuse hinda ka erinevate vääriskivide kohalolek ning nende kvaliteet.
Kuldsõrmuste hinnad algavad juba 50€st ning ulatuvad kümnete tuhandete eurodeni sõrmuste kohta. Nagu öeldud, loeb kas- ning millised on sõrmuse peal olevad vääriskivid.

Kullast kihlasõrmus

Kihlutakse reeglina vaid korra- või äärmisel juhul paar elus, seepärast tasub leida kuldsõrmus millega tõeliselt rahul olete.

Valgest kullast kihlasõrmus

Kulla sulatamisel roodiumi või plaatinaga tekibki kuld, mis on valge. Sellist kulla sulamit kutsutakse valgeks kullaks ning seda just selle valge värvuse tõttu. Valge kuld sobib ideaalselt teiste väärismetallide ja vääriskividega, millega sõrmuseid kaunistatakse.
Kihlasõrmus (valgest kullast) on suurepärane valik, kuna selle värvus toob välja teemantite ning vääriskivide sädelused ning selle ilu, mida otsitakse.

Kuldkõrvarõngad

Kuldkõrvarõngad on olemas enamusel naistest ning kuldkõrvarõngad on tihtipeale soodsamad kui näiteks kuldsõrmused (eelkõige kaalu tõttu). Kuldkõrvarõngad ja kullast ehted toovad ideaalselt välja peaaegu iga kostüümi eripära ning täiendavad välimust.

Kuldripatsid

Kuldripats võib olla aksessuaaride lisamisel väga mitmekülgne, kuna see võib õige riietusega sidudes anda ainulaadse välimuse. Kuldripatsi valimisel tuleb arvestada mõne asjaoluga. 

Kuldripatsite kandmine võib aidata kaelusele veidi iseloomu lisada, kui lähete välja ükskõik milliseks sündmuseks, nii päeval kui öösel. Igasuguse ripatsi kandmiks tuleb meeles pidada mõnda stiilinõuannet.

Pöörake tähelepanu ketile. Mõnel mahukamal ripatsil, näiteks spordiripatsil või märgiripatsil, tuleks kasutada paksu ketti.

Kui kaelas on peen medaljon, peab kett olema õrn ja õhuke.

Vältige rohkem kui ühe kaelakee või rohkem kui ühe ripatsi kandmist korraga.

Käes on võimalik kanda mitut käevõru ja isegi mitut sõrmust, kuid ripatsi nähtavuse tagamiseks on parem kulutada mõni minut, et otsustada, milline neist on selleks puhuks õige.

Hoidke kuldripats puhtana. See sädeleb heledamalt, kui sellele pole mustust kogunenud.

Nõuanded kuldkäevõrude kandmiseks

Käevõru kantakse paremal käel ilma kella või muude eheteta.

Kanna alati ühel käel ühe aktsendiga ehet: olgu selleks siis suur sõrmus või massiivne käevõru.

Kõik ehted, mis ei ole samast komplektist, peaksid üksteist täiustama oma kaalu, suuruse, laiuse, disaini poolest.

Käevõru ei tohiks varruka alla peita – see on halb toon.

Kivid peavad olema visuaalselt sarnaste omadustega. Kui toode valitakse komplekti, on parem osta umbes sama kujuga kividega käevõru.